bila-cesta

Bílá cesta

Flewelling Lynn

 • Autor: Flewelling Lynn
 • Žánr: fantasy
 • Série: Noční běžci 5
 • Počet stran: 288
 • Provedení: váz. s přebalem
 • Rozměry: 145x205
 • Překladatel: Hana Vlčinská
 • Autor obálky: Miguel Coimbra
 • E-book: na partnerském webu Palmknihy.cz
 • Běžná cena: 269 Kč
 • Cena při objednávce u nás: 129 Kč Koupit
 • Vyšlo

NOČNÍ BĚŽCI VYKROČILI PO CESTĚ

MEZI DOBREM A ZLEM…

…a průvodce jim dělá

podivuhodný tvor

nezrozený z člověka!

Navzdory veškerým předpokladům jsou hrdinové ságy Noční běžci – zloděj, šermíř a floutek Seregil i jeho tajemstvím opředený druh Alek – zpět mnohem dřív, než mohli čeští čtenáři doufat.

Nakladatelství FANTOM Print se rozhodlo co nejrychleji navázat na úspěch předchozí románu Návrat stínu a tak se populární dvojice nerozlučných přátel může na Bílou cestu vydat už na konci letošního roku.

Zmiňovaná cesta, po níž musí oba hrdinové dojít až k cíli, však není jen tak ledasjaká. Leží na hranicích mezi Dobrem a Zlem a kdo po ní jde, musí dobře vážit každý krok. A aby to Seregil a Alek neměli příliš jednoduché, autorka jim připsala nečekaného společníka: homunkula Sebrahna, umělého tvora, jehož nevyzpytatelnost už tak náročný úkol ještě více komplikuje.

Staří dobří nepřátelé

Nemluvě o tom, že v patách má tahle netradiční skupinka nepřátele, s nimiž je pojí dávná pouta z minulosti. Setkáme se tak se starým Seregilovým nepřítelem Ulanem í Sathilem i Alekovými příbuznými, kteří se hodlají zmocnit nejen svého pobratima, ale také homunkula Sebrahna…

Američanka Lynn Flewellingová s každým dalším dílem propracovává svůj barvitý a okouzlující svět, v němž není nouze ani o velkolepé bitvy a vzrušující dobrodružství, natož o spletité politické intrikaření a zradu za každým rohem.

Každý fanoušek dnešního absolutního fantasy kultu, Martinovy Hry o trůny, má proto možnost najít v sérii Noční běžci jeho důstojnou alterantivu. Nerozlučné duo Seregil & Alek bude jeho průvodcem na cestách, kde odvaha, čest a soucit stojí proti zkorumpovanosti, zákeřnosti a sveřepému zlu. Tak, jak tomu ve velkých příbězích bývá…

Anotace:

Zhýralí šlechtici, prvotřídní špehové a nejnepravděpo¬dob­nější hrdinové – Alek a Seregil – přežili vyhnanství, zradu i černou magii, ale cesta, která leží před nimi, je ta nejnebezpečnější, po jaké kdy putovali. S nepřáteli všude kolem musí kráčet po úzké stezce mezi Dobrem a Zlem, kde i jediný krok stranou může být jejich posledním. Alek a Seregil unikli smrti a otroctví v Plenimaru a nepřejí si nic víc, než vrátit se k životu v Rhíminee. Místo toho však mají na krku Sebrahna, podivného tvora stvořeného alchymií, předpovězené dítě nezrozené ze ženy. Měsíčně bílá kůže a hrozivá moc činí Sebrahna nebezpečným všem, s nimiž Alek a Seregil přicházejí do kontaktu, takže jim nezbývá než zjistit více o jeho pravé podstatě. S pomocí spolehlivých přátel a Seregilova klanu dvojice hodlá odhalit pravdu o tomto živém homunkulovi – vydávají se na cestu, na jejímž konci je čeká pouze nebezpečí nebo smrt. Pronásledují je přitom Seregilův starý nepřítel Ulan í Sathil z Virésse i Alekovi dávno ztracení příbuzní a chtějí se zmocnit Aleka i Sebrahna. Alek a jeho společníci musejí na útěku bojovat s časem, aby splnili nejosobnější misi, na jakou se kdy vypravili.