mesto-mrtvych

Město mrtvých

Perry S. D.

 • Autor: Perry S. D.
 • Žánr: sci-fi / horor
 • Série: Resident Evil 3
 • Počet stran: 288
 • Provedení: brož.
 • Rozměry: 110x168
 • Překladatel: Kateřina Niklová
 • E-book: na partnerském webu Palmknihy.cz
 • Běžná cena: 249 Kč
 • Cena při objednávce u nás: 174 Kč Koupit
 • Vyšlo

V OPUŠTĚNÉM MĚSTĚ

PLNÉM HLADOVÝCH STÍNŮ…

… se skupina odhodlaných lidí snaží

přežít další soudný den!

Resident Evil je fenomén, který důkladně prorostl do všech forem popkultury. Počínaje legendární sérií videoher, přes filmy, v nichž si status kultovní herečky vydobyla Milla Jovovich, až ke komiksům (které na našem trhu zatím neznáme) a knihám (které už ano).

Díky „péči“ našeho nakladatelství se během poměrně krátké doby dostaly do rukou českých čtenářů (a fanoušků původních videoher a filmů) dva romány, které zpracovávají další příběhy ze světa, v němž výzkumná korporace Umbrella zpackala smrtelně nebezpečný vědecký experiment.

Smrtící partie

Po titulech Konspirace Umbrella a Caliban Cove nyní přichází v pořadí již třetí svazek, nazvaný příznačně Město mrtvých. Znovu se v něm vrátíme do Raccoon City, které si výše zmíněná společnost zvolila za domov nekalých biologických rejdů. Právě tady se odehraje další partie na téma „Jak přeží mezi krvelačnými zombiemi“.

Na prohnilou šachovnici se tentokrát postaví policista-nováček, jenž chce v Raccoon City začít nový život, a dívka, která se do města mrtvých vydává najít ztraceného bratra, kdysi člena zvláštní jednotky S.T.A.R.S. Aby přežili, budou muset nejen najít společnou řeč, ale také policejní stanici, v níž našla úkryt skupina přeživších. A to bude teprve začátek…

Anotace:

Leon Kennedy: energický, dychtivý policejní zelenáč se už těší, až začne nový život v Raccoon City. Nachází ale město podivně opuštěné – strašidelné večerní ticho narušuje jen občasný krok ve stínech a slabé, nadpozemské sténání něčeho poblíž… Claire Redfieldová: vynalézavá, ale bezstarostná mladší sestra Chrise Redfielda, jednoho z pohřešovaných bývalých členů zvláštní jednotky S.T.A.R.S. raccoonského policejního oddělení. Claire přijíždí do Raccoonu najít Chrise stůj co stůj, a také zjistit, co se doopravdy stalo tu noc, kdy bratrův tým vtrhl do odloučeného sídla hluboko v Raccoon Forest. Avšak to, co odhalí, vyvolá jen další otázky a také obavy o Chrisův osud… Tu noc se totiž z Raccoon City stává nekropole. V tajné laboratoři pod dříve rušnými ulicemi totiž zpackaný pokus Umbrella Corporation o vyzvednutí ničivé mutagenní zbraně odstartoval strašlivou virovou epidemii, která proměnila každého muže, ženu a dítě ve městě v oživlou mrtvolu. A všechny mají hlad. Claire a Leon mají jedinou šanci na záchranu: dostat se na místní policejní stanici a najít způsob, jak uniknout. Na místním okrsku ale vyhledali úkryt i jiní lidé a ne všichni jsou na stejné straně…