LM_Vendeta_FRONT

Lovci monster: Vendeta

Correia Larry

 • Autor: Correia Larry
 • Žánr: fantasy
 • Série: Lovci monster 2
 • Počet stran: 352
 • Provedení: brož.
 • Rozměry: 145x205
 • Překladatel: Jakub Mařík
 • Autor obálky: Petr Willert
 • ISBN: 978-80-7398-218-8
 • E-book: na partnerském webu Palmknihy.cz
 • Běžná cena: 249 Kč
 • Cena při objednávce u nás: 174 Kč Koupit
 • Vyšlo

„Stal se návnadou na monstra.

Smrtelně nebezpečnou návnadou."

Kdyby se Larry Correia narodil v Česku, jmenoval by se Jiří Kulhánek…

…mohli bychom napsat. Ale my to neuděláme, protože ani v případě dalšího dílu série Lovci monster nehodláme parazitovat na Mistrově jménu. Postačí nám lakonické sdělení, že první kniha byla nadupaná akční řezanice a druhá za ní ani v nejmenším nezaostává.

„Čím román zaujme od prvních řádků, je bezskrupulózní nadsázka, kterou doslova překypuje. Což je v případě podobného druhu literatury – tedy literatury plné násilí, střílení a různých stupňů vyhřeznutí – to nejdůležitější. Umí-li si autor sám ze sebe utahovat, polovinu čtenářových sympatií má v kapse,“ napsali o prvním dílu chytří hoši z magazínu Pevnost. A měli pravdu.

Důvodem úspěchu Lovců monster ale není jen nadsázka, spisovatel Larry Correia je navíc fanda do střelných zbraní. Napsali jsme fanda? Je to naprostý šílenec, závislák a machr na všechno, co bouchá a střílí, přičemž na sérii se to důkladně podepsalo – v kladném slova smyslu. A Larry rovněž vymyslel hlavního hrdinu, se kterým se ztotožní snad každý z nás: Owen Zastava Pitt je nejen obyčejný chlápek, ale také řízek a hláškař z povolání. Nakonec, posuďte sami:

Drsné hry s monstry

„Jeden jinak normální čtvrteční večer jsem dostal příležitost prožít americký sen. Podařilo se mi prohodit svého neschopného, debilního šéfa oknem ve čtrnáctém patře." Přesně tahle věta ukončila Owenovu kariéru účetního a nastartovala jinou, mnohem zajímavější: stal se zaměstnancem Lovců monster, maníků, kteří pro prachy loví upíry, vlkodlaky a další bestie…

Owen Zastava Pitt se ve druhé knize nazvané Lovci monster: Vendeta vrací zpět a za krkem mu funí zatuchlé zlo, se kterým vyběhnul v předchozím dílu. A se Starobylými – jak známo – není radno si zahrávat. Zvlášť když nejsou jedinými, které si musíte udržet na dostřel své artilerie…

Jiří Kulhánek, Miroslav Žamboch, Štěpán Kopřiva a František Kotleta získali prvního zahraničního parťáka, který v literární páce s nimi obstojí, aniž by se mu orosilo jeho pevné americké čelo.

Anotace:

Život byl vážně skvělý.
Z ušlápnutého účetního jsem se stal Lovcem monster, zabránil jsem mimozemské invazi, zachránil svět a zasnoubil se s dívkou svých snů.
Pak mi ale fanatický vůdce Svaté církve dočasné smrti na dvorek vysypal dodávku plnou zombie, na slovíčko zaskočila má upíří tchýně a Úřad pro kontrolu monster mě informoval o menším nedorozumění, kvůli kterému si tříkilometrový mimozemský hlavonožec myslí, že jsem ho loni pošimral atomovkou, a chce se mi za to pomstít. A jako bonus mi UPKM přidělil celodenní ochranku v podobě zvláštního Frankse, který ze mě kdysi málem vymlátil duši a nemůže se dočkat, až se mě něco pokusí zabít.
A tak jsem se kvůli federální vládě změnil z Lovce monster v návnadu na monstra. Jenže tenhle červ na háčku je po zuby ozbrojený a neprodá svou kůži lacino.