spalena-mrazem

Spálená mrazem

Briggs Patricia

 • Autor: Briggs Patricia
 • Žánr: urban fantasy
 • Série: Mercedes Thompson 7
 • Počet stran: 272
 • Provedení: váz. s přebalem
 • Rozměry: 145x205
 • Překladatel: Kateřina Niklová
 • Autor obálky: Daniel dos Santos
 • E-book: na partnerském webu Palmknihy.cz
 • Běžná cena: 269 Kč
 • Cena při objednávce u nás: 188 Kč Koupit
 • Vyšlo

VLKODLAČÍ SMEČKU UNESLI,

BUDOUCNOST RASY

JE OHROŽENA…

… a královna temné

urban fantasy opět vládne!

Pokud má subžánr urban fantasy v současnosti královnu, není jí nikdo jiný než Američanka Patricia Briggsová. Ta se sice na počátku kariéry autorsky hledala v hájemství klasické fantasy, nebývalou popularitu jí ale přinesly až příběhy kojotí kožoměnkyně Mercedes Thompsonové.

Právě postava potetované automechaničky s nadpřirozenými schopnostmi, která velmi často stojí na velmi nebezpečné hranici mezi světem lidí a mytických bytostí, svědčí o spisovatelčině kongenialitě. Podobně famózním způsobem pak bylo ve fantazii Patricie Briggsové ztvárněno prostředí, v němž se Mercyiny příhody odehrávají.

Vítejte v Tri-Cities, trojměstí, v němž vedle sebe žijí lidé, jejichž jedinou nadpřirozenou schopností je, že se jim každé ráno podaří vstát do práce, a pak tzv. fae – upíři, gnómové či vlkodlaci. Soužití různých ras – a známe to i z naší reality – pak nemívá vždy nažehlené puky: naopak je úhelným kamenem, kolem nějž se točí většina problémů, do nichž se Mercy s houževnatostí sobě vlastní zaplétá.

Spálená budoucnost

Díky péči nakladatelství FANTOM Print, které přináší sérii českým a slovenským čtenářům už od roku 2009 – a to včetně vymazlených obálek od Daniela Dos Santose –, se na trh dostává již sedmý díl, nazvaný Spálená mrazem.

Na Mercy v něm čeká možná nejtěžší úkol, jakého se kdy mohla zhostit. Unesena je celá vlkodlačí smečka, včetně jejího druha a alfa samce klanu, Adama Hauptmana. V sázce jsou pak nejen jejich životy, ale také budoucnost vlkodlačí rasy a možná i všech fae, které v Tri-Cities žijí. A Mercedes Thompsonová bude muset napnout všechny síly, aby si s tím vším poradila, aniž by kdokoli přišel k úhoně.

Anotace:

Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je.