alexander-ebook

Alexander

Mičanová Daniela

 • Autor: Mičanová Daniela
 • Žánr: urban fantasy
 • Série: Modrá krev 1
 • Počet stran: 360
 • Provedení: ePub, mobi, pdf
 • Autor obálky: Lukáš Tuma
 • ISBN: 978-80-7398-768-8
 • E-book: na partnerském webu Palmknihy.cz
 • Běžná cena:
 • Cena při objednávce u nás: 0 Kč Koupit
 • Vyšlo

Pozor!!! Tuto knihu nabízíme pouze jako EBOOK na www.palmknihy.cz!

UPÍŘI A LIDÉ JAKO MILENCI

I NEPŘÁTELÉ NA ŽIVOT A NA SMRT…

… v legendárním urban fantasy

cyklu Modrá krev!

Série Modrá krev zaujala české čtenáře mnohem dříve, než nastalo Stmívání. Na pozadí naší současnosti a dávné minulosti vykreslila Daniela Mičanová barvité osudy svých hrdinů a hrdinek, smrtelných i nemrtvých.

Viola se bojí smrti a mrtvých, setkání s elegantním vampýrem Alexandrem jí však ukáže jisté výhody posmrtné existence. Do hry vstupuje Lucius, dávný Alexandrův druh a milenec, a s ním se vrací minulost, temná a krvavá jako úplněk před vraždou.

Kde jsou bytosti živící se lidskou krví, tam se obvykle rychle objeví jejich protivníci – do role lovce monster se tentokrát s velkým nadšením, ale s pramalou erudicí vtělil Rakušan Helmut, jehož pokus založit Bratrstvo pro potírání všech forem vampyrismu narazil na mimořádnou rafinovanost nemrtvých.

Láska z dávných věků i současnosti, smutek i rozkoš kolující v krevním oběhu, slunce Středomoří i jihomoravských rovin, to jsou příchuti epického vyprávění o upírech a lidech, které strhnulo čtenáře už před více než desetiletím a jistě vás strhne i teď. A příběh nekončí, již brzy se s jeho hrdiny setkáme v dalších pokračováních Modré krve…

Anotace:

Účastníci vědecké konference zasvěcené vampyrismu by patrně nečekali, že se na jejich setkání vetře podezřelý mladý muž pozoruhodných společenských i stravovacích návyků. Zatoužil totiž převyprávět příběh, který se začal psát roku 1623 v moravském Mikulově. Záhadný pan Alexander Ambrose sice nalezne pár spřízněných duší, zároveň však odhalí nepříjemnou skutečnost. Některé vzpomínky zůstávají živé. Přesněji řečeno, zůstávají nebezpečně nemrtvé. A pověrečné obranné prostředky na ně neplatí. Morava na pokraji třicetileté války, snová Florencie, rozmařilý Řím, katakomby při via Appia či temná zákoutí helénistických chrámů se stanou místem překvapivých setkání, věčných útěků, návratů i palčivých vzplanutí. Cesty všech zúčastněných hrdinů se však osudově protnou teprve v současném Brně. Alexander, první díl upírské série Daniely Mičanové, pamatuje časy, kdy upír nemusel vypadat jako úhledný americký středoškolák. Mohl se docela dobře podobat lehce rozervanému baroknímu kavalírovi. Autorka své prvorozené literární dítko znovu pročetla, zrevidovala a propůjčila mu svižnější kabátec. Překvapivě přitom shledala, že ho má stejně ráda jako před patnácti lety.